Novembrový PRIESTOR

priestor november program

Počas jesenného novembra sa môžeš prísť zohriať do PRIESTORu, kde na Teba čaká dobrý čaj, káva a priateľská atmosféra. Okrem klasicých Stretávačiek pre mladých a jesenného upratovania prinášame aj predvianočný bazár či dlho pýtané stretnutia pre rodičov s malými deťmi. Kreatívne duše zase poteší naša obľúbená kvetinová farma Bielokvet s kurzom viazania adventných vencov.

Stretávačky Teens

Ide o neformálne stretká mladých ľudí do 19 rokov, počas ktorých
hráme Playstation, pečieme palacinky, rozprávame sa o radostiach
aj trápeniach alebo len tak sme. Počas stretnutí je možné využiť
sociálno-psychologické poradenstvo, za čo vďačíme našim priateľkám a priateľom zo Združenia STORM a z Flek Klubu, ktoré v Trnave založilo IPčko.

Stretávačky realizujeme vďaka finančnej podpore Trnavského samosprávneho kraja cez Participatívny rozpočet a vďaka mestu Sereď.

Nová Sereď

Pomaly ale isto vzniká mláždenícky parlament mesta Sereď. Iniciovali sme jeho vznik, pretože sme presvedčené a presvedčení, že mladí ľudia by mali byť vypočutí. Prinášajú špecifický pohľad na mesto a ich prežívanie by nemalo byť ignorované. So skupinou rozhodných angažovaných mladých ľudí sa pravidelne stretávame v KC PRIESTOR a mentorujeme ich v ich zastupovaní mládeže.

Projekt Angažovaná Sereď realizujeme s finančnou podporou európskeho programu Erasmus Plus. Za podporu ďakujeme aj mestu Sereď.

Jesenné upratovanie

Komunitné stretnutie tentokrát na ulici. Posledný raz v roku
spoločne upraceme mesto od odpadkov. Stretneme sa pri KC
PRIESTOR o 9:30, odkiaľ sa vyberieme na jednotlivé sídliská.

Zveľaďovanie mesta realizujeme vďaka finančnej podpore mesta Sereď. Ďakujeme.

KURZ: Adventný veniec

Kreatívny kurz s lokálnou kvetinovou farmou Bielokvet. Priprav si
veniec, ktorý ti bude prinášať radosť počas celého adventu.
Viac informácií a registrácia na bielokvet@gmail.com.

Vianočný bazár

Nájdi si jedinečný kúsok pre seba alebo darček pre milovaných.
Daj šancu veciam z druhej ruky a vyber si krásne oblečenie alebo
pútavú knihu.

Za symbolické ceny tak možno ulovíš darčeky na blížiace sa Vianoce.

NOVINKA: Detský priestor

Konečne sme vám splnili želanie. Dlhopýtané komunitné stretnutia rodičov s malými deťmi, ktorí túžia po príjemnom prostredí vhodnom na kávu a pokec (a bezpečný PRIESTOR pre deti na hranie.) sú TU.

Každý štvrtok od 9:00 do 11:00 s Annamáriou Galovou Vrbovou, ktorá sa okrem prekladateľstva venuje aj montessori aktivitám. Takže budete vo viac než dobrých rukých ♡

Deti si nájdu kamošov a kamošky, vy si oddýchnete a dáte kávu alebo čaj. Za symbolické vstupné formou daru tak získate svoj PRIESTOR na materskej.


Okrem podujatí pre verejnosť pripravujeme aj ukrajinské kluby na školách, komunitné stretnutia pre ukrajinskú komunitu, rozvojový program pre mladé dievčatá – Výnimocná a dávame PRIESTOR ďalším krásnym projektom a iniciatívam v meste. Takisto sa vzdelávame a pracujeme na rozvoji organizácií vďaka programu Stronger Roots, o ktorom si prečítaj viac TU.

Tak teda osobne v PRIESTORe 😉

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *