Marec v KC PRIESTOR

Na jar už čakať nemusíme a ani na marcový program v KC PRIESTOR! Tešiť sa môžete na klasické stretnutia ako Stretávačky, Detský PRIESTOR či mládežnícky parlament, ale aj na chuťovečky ako Vymínačka izbových rastlín či Noc s Navrátilom pre najmenších.

Stretávačky Teens

V marci rozbiehame s Tatjanou Tomić zo Združenia STORM novinku! Každý prvý utorok v mesiaci od 16:00 poskytne Tatjana bezplatné poradenstvo pre mladých ľudí, ktorí sa chcú porozprávať medzi štyrmi očami. Viac sa dočítate v našom článku TU.

Stretávačky sú neformálne stretká mladých ľudí do 19 rokov, počas ktorých hráme Playstation, pečieme palacinky, rozprávame sa o radostiach aj trápeniach alebo len tak sme. Počas stretnutí je možné využiť sociálno-psychologické poradenstvo, za čo vďačíme našim priateľkám a priateľom zo Združenia STORM a z Flek Klubu, ktoré v Trnave založilo IPčko.

Stretávačky počas marca budú v týchto dňoch:

05. marca od 17:00

19. marca od 17:00

O Stretávačkách si viac môžeš prečítať TU.

tatjana_stretavacky

Detský PRIESTOR

Každý štvrtok od 9:00 do 11:00 s Annamáriou Galovou Vrbovou, ktorá sa okrem prekladateľstva venuje aj montessori aktivitám na aktivitybug.sk. Takže budete vo viac než dobrých rukých ♡

Deti si nájdu kamošov a kamošky, vy si oddýchnete a dáte kávu alebo čaj. Za symbolické vstupné 3 eurá tak získate svoj PRIESTOR na materskej a vaše deti príjemné herničky.

Detský PRIESTOR počas marca bude v týchto dňoch:

7. 03. od 9:00 do 11:00

14.03. od 9:00 do 11:00

28.03. od 9:00 do 11:00

Noc s Navrátilom

V rámci Detského PRIESTORu pripravujeme aj krásny večer pre najmenších. Uctíme si ním pamiatku seredského spisovateľa Jána Navrátila, ktorý písal najmä knihy pre deti.

Častým prvkom jeho príbehov bola rieka Váh a čarovní vodníci. Aj preto sa z PRIESTORu stane na jeden večer poronda, cez ktorú tečia Váh a z vašich detí sa stanú vodníci. Počas dielničiek si budú môcť vyrobiť zelené parochne, či vymaľujú Váh. Príbehy z Navrátilových knižiek nám bude čítať herečka Aďka Suttoová.

Noc s Navrátilom sa uskutoční v piatok 22. marca o 17:00.

Ďakujeme rodine Navrátilových za súhlas s daným podujatím a želáme im veľa síl ♡.

Workshop pre mladých aktívnych

Mládežnícky parlament mesta Sereď, Nová Sereď, je plný angažovaných ľudí, ktorí sa zaujímajú a chcú sa vzdelávať, rásť, dozvedať nové veci o seba aj o našom meste. V sobotu 16. marca od 9:00 do 13:00 bude Marek Čulaga, koordinátor práce s mládežou v meste Sereď, viesť workshop s fascinujúcou témou nielen pre mladých – Osobné poslanie.

Vítaní sú všetci ľudia do 30 rokov. Stačí sa zaregistrovať a chytiť si miesto, keďže počet mies je obmedzený. Registračný formulár nájdete TU: https://forms.gle/MFMRSrhf3vhXC1ccA

Prihlasovať sa môžete do 13. marca.

nova sered na urade

Vymínačka izbových rastlín

Rovnako ako ovocie, ani izbové rastliny k nám nemusia cestovať až z Indie.

V sobotu 23. marca si domov odnesiete odrezky izbových rastlín. Pôjde tak o jarnú Vymínačku, v rámci ktorej sa zameriame na vymieňanie izbových rastlín. Takisto podporíme myšlienku fair-trade, a teda upozorníme na to, že rastlinky, ktoré pestujeme doma na okne, nemusia cestovať cez pol sveta, kým skončia u nás na parapete.

Počet odrezkov, ktoré donesiete, je tentokrát neobmedzený. Dbajte iba na to, aby ste množili rastlinky, ktoré sú zdravé, bez škodcov. Takisto si môžete zobrať ľubovoľný počet rastlín.

Samozrejme, rastlinky si môžete prísť zobrať aj v tom prípade, ak žiadne nedonesiete.

Infobodka Sereď: Trnavský samosprávny kraj otvára nový dotačný program

KC PRIESTOR funguje aj ako networking pre aktívnych ľudí a mimovládky v Seredi a v okolí. Spoločne hľadáme prieniky spolupráce a takisto sa informujeme o nových dotačných programoch. Trnavský samosprávny kraj aktuálne otvoril Fond na rozvoj TTSK a v piatok 15. marca o 15:30 sa o nej dozvieme viac priamo od Jána Raclavského z Organizačného oddelenia TTSK.

ĎAKUJEME

Ďakujeme všetkým partnerom, bez ktorých by sme nedokázali prinášať toľko aktivít, koľko prinášame.

Vďaka patrí aj všetkým naším darcom, ktorými sú úplne bežní ľudia a prispievajú nám na chod centra. Budeme skákať dva metre dvadstať, ak sa pridáš tiež ♡ Prípadne nám môžeš poskytnúť 2% z dane, v tomto článku zistíš ako.