Novinka so sociálnou pracovníčkou v PRIESTORe

tatjana_stretavacky

Tatjana Tomič, srdcom a dušou spojená s mladými ľuďmi zo Serede, nám odhaluje svoje zážitky a príbeh práce v rámci Združenia STORM a Priestoru. Svojím oddaním a odbornosťou v oblasti sociálneho poradenstva pomáha mladým ľuďom zvládať životné výzvy a nástrahy. Teraz spúšťa novú aktivitu.

Koordinátorky práce s mládežou v KC PRIESTOR spolu s Tatjanou Tomič. Okrem vážnych rozhovorov prinášajú na stretká aj srandu.

Tatjana sa venuje prevencii užívania drog a ochrane sexuálneho zdravia. Jej prístup je založený na podpore, vzťahu, otvorenosti a dôvere, bez súdov a predsudkov.

“Mojím cieľom je byť pre každého tu a teraz, bez ohľadu na to, čo práve prežíva. Verím, že každý má silu a schopnosť nájsť vlastné riešenia,” hovorí Tatjana.

Stačí prísť prvý utorok v mesiaci

V Priestore je každý prvý utorok v mesiaci pred Stretávačkou, teda od 16:00. K dispozícii je pre tých, ktorí potrebujú podporu a otvorený rozhovor. Tento prístup k sociálnemu poradenstvu je zameraný na posilnenie jednotlivca a jeho schopnosti riešiť vlastné problémy.

Stačí prísť do KC PRIESTOR a v nerušenom prostredí sa porozprávať o témach, ktoré si potrebuješ poriešiť. Či už ide o návykové látky, vzťahy či inú otázku, na ktorú nemáš odpovede.

“Sociálne poradenstvo je rozhovor zameraný na situáciu, ktorú aktuálne riešiš. Môj cieľ je pomôcť ti nájsť vlastné riešenia, lebo nikto nevie o tvojom živote lepšie ako ty sám,” dodáva Tatjana.

Takže, ak sa cítite neskutočne zmätení, nezúfajte. Tatjana a jej tímový prístup v Priestore vám ponúka miesto, kde môžete nájsť podporu a pochopenie.

Sociálne poradenstvo je jednou z hlavných aktivít, ktoré pri vzniku PRIESTORu prinieslo Združenie STORM. S úspechom Stretávačiek sa služba vracia a prináša zároveň nový formát rozhovorov.

Aktivity programu Stretávačky finančne podporilo mesto Sereď z dotačnej výzvy na mládež. Ďakujeme.

Takisto ďakujeme Združeniu STORM za neustálu podporu a prinášanie profesionálnych služieb do KC PRIESTOR.