Vata jeseň spojí piatok 23. septembra divadlo, hudbu, ekologickú módu aj lokálne víno

Vata fest my „šetci Sereďany“ poznáme už od roku 2018. Tento rok máme za sebou už jedno menšie kultúrne podujatie VATA LETO, ktoré sa odohralo v prírodnom prostredí Oddychovej zóny pri Váhu. Leto skončilo skôr, ako sme sa nazdali a s prvými oranžovými listami prichádza aj druhé podujatie tejto série – VATA JESEŇ, ktoré sa uskutoční už v piatok 23. 9. 2022 v historických priestoroch seredského kaštieľa.

VATA JESEŇ spojíme s našou pravidelnou Vymínačkou – swap po seredsky, ktorá bude prebiehať od 17:00 pred bastiónom. Tentokrát budeme vymínat jesenné oblečenie. Ak ste zistili, že ste vy alebo vaše deti z jesenného oblečenia už vyrástli alebo ho už nechcete nosiť, neváhajte a doneste nám vaše kúsky. Samozrejme, ak by ste chceli začať jeseň s novým šatníkom, tiež si nájdete svoje. Nezabúdajte prosím, môžete priniesť 7 kusov oblečenia v stave, v akom by potešili aj vás alebo by ste sa ich nehanbili dať najlepšej kamoške. Veci musia byť opraté, bez fľakov alebo dier. Môžete priniesť aj topánky. Vyhradzujeme si právo nezobrať vaše veci, ak nezodpovedajú požiadavkám.

Divadelné predstavenie Nové Divadlo – Proces. Je to absurdno-satirická inscenácia na motívy románu výnimočného spisovateľa Franza Kafku z roku 1915. Človek na neznámom mieste, v zajatí „nečitateľnej“ inštitúcie, bez prezumpcie neviny,  súkromia a pravidiel. Spoločenský i osobný pranier a nakoniec dopredu určený  ortieľ… Mrazivo aktuálny príbeh? Príďte sa presvedčiť sami o 18:00 do zrekonštruovanej časti seredského kaštieľa – do bastiónu.

Po divadelnom predstavení návštevníkov čaká hudobné výstupenie Jany Andevskej a Beáty Tomčányovej, ktoré sa predstavia so svojím HUSĽOVÝM SOIRÉE. Príjemná vážna hudba v spojení s degustáciou lokálnych vín zo Slobodného vinárstva a historických priestorov kaštieľa dotvoria nezabudnuteľnú atmosféru, typickú pre Vata podujatia. Vata jeseň ukončí hudobný koncert Kataríny Málikovej, ktorý svojou hudbou zachováva krehkosť klavírnych aranžmánov a spevu, ktorý miestami odkazuje na „temný horehronský“ vokál. Oveľa viac však počuť nové nástroje, syntetizátory či napríklad inšpirácie škandinávskym synth-popom.

Vstupenky na kultúrny program vnútri Seredského kaštieľa je možné zakúpiť v predpredaji na kcpriestor.sk alebo priamo na podujatí.

Kultúrne podujatie Vata jeseň je realizované s finančnou podporou Trnavského samosprávneho kraja a mesta Sereď.

O podujatí Vata fest

Vata fest je multižánrový kultúrny festival, ktorý spája hudbu, výtvarné umenie, divadlo, fotografiu a najmä ľudí. Prináša takisto diskusie, tvorivé workshopy a krásne ručne robené výrobky. Jeho druhý ročník navštívilo viac ako 1500 ľudí a hostil umelcov ako Jimi Cimbala, BoyWonder, bratia Danišovci a ďalších. Od roku 2020 sa formát festivalu zmenil na menšie kultúrne podujatie, ktoré prinášajú rovnaké hodnoty a zaujímavú umeleckú tvorbu s typickou atmosférou. Hlavným organizátorom podujatia je komunitno-kultúrne centrum KC PRIESTOR, ktoré otvorilo svoje služby pre verejnosť v roku 2016.

O KC PRIESTOR

Hlavným organizátorom podujatia je seredské komunitno-kultúrne centrum PRIESTOR. Ľudia v ňom nájdu možnosť realizovať sa, načerpať novú energiu, spoznať nových priateľov a zároveň rozšíriť svoje vedomosti v oblastiach, o ktoré sa zaujímajú. Vďaka rozvojovému programu, kultúrnym podujatiam, sídliskovým piknikom alebo príjemným oddychovým večerom buduje komunitu ľudí, ktorí trávia svoj čas zmysluplne a svojou pomocou prispievajú k realizácii originálnych a prospešných projektov v meste. Stavia na troch pilieroch, ktorými sú kultúra, rozvoj a podpora.

Kontakt pre médiá:

meno a priezvisko: Ema Mančíková

email: ema.mancik@gmail.com

telefónne číslo: 0907451401