Týždeň dobrovoľníctva odštartoval s takmer 40 ľuďmi v kaštieli. V piatok sa vidíme v KC PRIESTOR

KC PRIESTOR sa aj tento rok zapojil do celoslovenskej iniciatívy Týždeň dobrovoľníctva. Hneď v pondelok vypratalo jednu miestnosť v Seredskom kaštieli, a to za pomoci tímov zo spoločnosti Amazon, Základnej školy Juraja Fándlyho, Špeciálnej základnej školy a Cirkevnej základnej školy, a mládežníckeho parlamentu Nová Sereď. 

Upratovanie Seredského kaštieľa počas Týždňa dobrovoľníctva v Seredi. Foto: Lukáš Klčo pre KC PRIESTOR.

Obrovské množstvo odpadu pomohlo následne odniesť mesto Sereď. Zaujímavé príbehy z histórie porozprávali nielen mládeži Róbert Daňo z Mestského múzea – Fándlyho fara v Seredi a Martina Hilkovičová z Občianskeho združenia Vodný Hrad.

Nečakané horúčavy pondelka zvládli dobrovoľníci a dobrovoľnícky aj vďaka limonádam od ManaRoots. Foto: Lukáš Klčo pre KC PRIESTOR.

Mládež z miestnych škôl, ale aj dospelí tak spoznali o niečo lepšie svoje mesto a stali sa na chvíľu hrdinami-dobrovoľníkmi. Ako povedala Martina Hilkovičová z Vodného hradu: “tak ako sa teraz rozprávame o prestavbách na kaštieli, ktoré robili Esterházyovci alebo Thurzovci, možno sa raz v záznamoch vaši potomkovia dozvedia o tom, ako ste ho vy pomohli zachraňovať.”

Okrem Amazonu sa brigády zúčastnila aj mládež z Novej Serede, zo ZŠ Juraja Fándlyho, z Cirkevnej základnej školy a zo Špeciálnej základnej školy v Seredi (na fotografii). Foto: Lukáš Klčo pre KC PRIESTOR.

Aktivitu zorganizovalo KC PRIESTOR v rámci Týždňa dobrovoľníctva, ktorý v Trnavskom kraji koordinuje Dobrovoľnícke centrum Trnavského kraja o.z.

AKTIVITY POKRAČUJÚ V PIATOK DŇOM OTVORENÝCH DVERÍ

Aktivitami PRIESTOR pokračuje už tento piatok, keď otvorí svoje dvere. Deň otvorených dverí bude počas doobedia hostiť osobnosti z biznisového, umeleckého aj neziskového sektora, ktoré predstavia mládeži z miestnych škôl svoje príbehy. 

Od 18:00 začínajú zábavné kvízy, počas ktorých sa zabavíte pri hádaní odpovedí na otázky o hokeji, literatúre, ale aj o seredskej histórii. 

Od 20:00 si môžete v PRIESTORe užiť hudobné koncerty, kedy vám postupne zahrajú Saška Süttöová a Graeme Mark Donaldson. Neminú vás ani skvelé výhry, chutné občerstvenie a členovia tímu KC PRIESTOR.

Aktivity v rámci Týždňa dobrovoľníctva realizuje v Seredi KC PRIESTOR za podpory spoločnosti Amazon Fullfilment s.r.o.

Za fotografie ďakujeme Lukášovi Klčovi.