Stretávačky Teens už navštívilo viac ako 500 mladých ľudí

Stretavacka pri Vahu

Stretávačky Teens sú bezpečným priestorom pre mladých ľudí v Seredi, kde môžu debatovať, zabávať sa, spoznávať sa, učiť sa niečo nové a aj len tak relaxovať pri filme či kofole. A ak potrebujú, získajú aj koučing alebo sociálne a psychologické poradenstvo.

Stretávačky fungujú už vyše roka, počas ktorého ich navštívilo viac ako 500 mladých ľudí! A to si zaslúži pár slov a čísel: 

  1. Za posledný rok sa uskutočnilo viac ako 40 stretnutí.
  2. Za rok na našich podujatiach sa zúčastnilo viac ako 500 tínedžerov a tínedžeriek.
  3. Strávili sme spolu viac ako 170 hodín.
  4. Diskutovali sme o viac ako 35 rôznych témach.
  5. Spolupracovali sme s 2 odbornými organizáciami z oblasti psychologicko-sociálnej pomoci.
  6. Viac ako 100 000-krát sme sa usmiali

Kto sa s týmito mladými ľuďmi stretáva? 

Naše služby pre mladých ľudí sa snažíme prinášať najkvalitnejšie, ako je to možné. Aj preto ďakujeme Združeniu Storm, ktorý je od vzniku KC PRIESTOR garantom pre sociálne poradenstvo. Neformálnych stretnutí s mladými ľuďmi sa zúčastňuje aj “stormáčka” Tatjana Tomić, ktorá poskytuje sociálne poradenstvo a prináša témy, ako napríklad tabak či vzťahy a v bezpečnej a príjemnej atmosfére o nich objektívne informuje mládež. 

Terapeutické aktivity a psychologické poradenstvo prinášajú odborníci a odborníčky z trnavského Flek Klubu, ktorý založilo IPčko. Ďakujeme im za ich profesionálnosť a človečinu, ktorú prinášajú pre mladých ľudí počas náročných rozhovorov, ale aj zábavu a uvoľnenie sa vďaka ich terapetickým štvornohým kamošom.

Koučing a mentoring poskytuje Mirka Sabová Dudášová. Ide často o neformálne rozhovory medzi štyrmi očami, počas ktorých si mladý človek sám odpovedá na otázky, ktoré ho trápia. Organizáciu a prípravu Stretávačiek má na starosti Vika Parokonna, ktorá sa vždy postará o čarovnú atmosféru a prostredie, v ktorom sa každý cíti vítaný, prijatý a uvoľnený. 

Čo počas Stretávačiek robíme?

Počas Stretávačiek sme sa spoločne hrali veľa rôznych hier zameraných na teambuilding, duševné zdravie a budovanie vzťahov, grilovali sme na nábreží, ktoré vybudovali seredskí skauti, počúvali sme hudbu a veľa príbehov, spievali sme počas karaoke, tancovali makarenu, jedli veľa, naozaj veľa, pukancov a palaciniek 🙂

Čo nás čaká do konca roka a v roku 2024?

Garantujeme, že v príjemnej spoločnosti bude určite ešte viac zábavy, popcornu a cool atmosférických posedení. So Stretávačkami pokračujeme aj v ďalšom roku. Ak našu prácu s mládežou chcete podporiť, budeme vám vďační za váš dar v ľubovoľnej výške. Darovať môžete aj TU: ludialudom.sk


Ďakujeme partnerom

Ďakujeme našim partnerom, bez ktorých by sme Stretávačky nemohli organizovať. PRIESTOR pre Stretávačky organizujeme vďaka finančnej podpore z Participatívneho rozpočtu Trnavskej župy a mesta Sereď.  Stretávačky Teens môžu byť takisto inkluzívnym priestorom pre zapojenie mladých ľudí z Ukrajiny vďaka projektu, ktorý zastrešovala estónska organizácia MITTETULUNDUSUHING VITATIIM s názvom Peaceful Minds, ktorý bol pod projektovým číslom KA210-YOU-3654208A finančne podporený európskym programom Erasmus Plus.

Za odbornú pomoc ďakujeme Združeniu Storm a Flek Klubu, ktorý v Trnave založilo IPčko.

Zároveň ďakujeme všetkým mladým ľuďom, ktorí nám každý mesiac dôverujú a prídu sa s nami porozprávať, zabaviť a nájdu u nás svoj PRIESTOR.