STRETÁVAČKY

V harmonograme nášho centra sú prednášky, workshopy, kultúrne akcie, Vyprávačky, Vymínačky a tak ďalej… Okrem organizovaných eventov však PRIESTOR slúži aj ako coworkingové prostredie pre mladých podnikateľov, aktívnych študentov a neziskové organizácie.

Hoci toho robíme naozaj veľa, najlepšie sa v PRIESTOR-e oddychuje. Len tak si sadnúť, spraviť si kávu alebo čaj, pustiť hudbu, poliať kvietky a vypnúť v našej verejnej obývačke. Preto sme sa rozhodli zorganizovať STRETÁVAČKY. 

Čo to je? 

Sú to pravidelné eventy, kde sa mladí ľudia zo Serede a okolia môžu stretnúť, zahrať si stolové hry, popíjať čaj alebo kávu, pochutnať si na jedle, ktoré pre vás pripravíme, pozrieť filmy, počúvať hudbu, diskutovať a debatovať.

Ako bolo? 

Začali sme s Welcome party na jar tohto roka – hrali sme Dixit, kávičkovali a filozofovali sme, zjedli, kto čo priniesol, počúvali tradičné slovenské a ukrajinské piesne a celkovo sme budovali novú komunitu. Mali sme tri movie nights, večer stolových hier a “kecacie” posedenie. Mali sme aj jedno spoločné ráno, kedy sme sa zrelaxovali na stretching morning. Počas posledných dvoch letných mesiacov sme ale STRETÁVAČKY poslali na dovolenku.

Ako bude? 

Dvakrát do mesiaca – prvý utorok v mesiaci, posledná nedeľa v mesiaci – pre presné dátumy sledujte naše sociálne siete. Novú sériu STRETÁVAČIEK začíname Welcome Party – Odštartuj svoj školský rok s Priestorom 9.9. 2022

Stretávačky sme začali robiť v čase, kedy bol konflikt na území našich susedov veľmi čerstvá téma a do Serede začali prichádzať noví mladí ľudia z Ukrajiny. Preto sme cítili (a stále cítime) veľkú potrebu vytvoriť PRIESTOR, v ktorom sa budeme cítiť dobre spoločne. Vieme preto komunikovať v troch jazykoch – slovenčina, angličtina a ukrajinčina.

Tak dójdi kamoš, stretnime sa!

Publikované
Kategorizované ako Iné