STRETÁVAČKY

V harmonograme nášho centra sú prednášky, workshopy, kultúrne akcie, Vyprávačky, Vymínačky a tak ďalej… Okrem organizovaných eventov však PRIESTOR slúži aj ako coworkingové prostredie pre mladých podnikateľov, aktívnych študentov a neziskové organizácie.

Hoci toho robíme naozaj veľa, najlepšie sa v PRIESTOR-e oddychuje. Len tak si sadnúť, spraviť si kávu alebo čaj, pustiť hudbu, poliať kvietky a vypnúť v našej verejnej obývačke. Preto sme sa rozhodli zorganizovať STRETÁVAČKY, ktoré organizujeme už dva mesiace. Za ten čas do KC PRIESTOR prišlo viac ako 100 ľudí.

Čo to je? 

Sú to pravidelné eventy, kde sa mladí ľudia zo Serede a okolia môžu stretnúť, zahrať si stolové hry, popíjať čaj alebo kávu, pochutnať si na jedle, ktoré pre vás pripravíme, pozrieť filmy, počúvať hudbu, diskutovať a debatovať.

Ako bolo? 

Začali sme s Welcome party na jar tohto roka – hrali sme Dixit, kávičkovali a filozofovali sme, zjedli, kto čo priniesol, počúvali tradičné slovenské a ukrajinské piesne a celkovo sme budovali novú komunitu. Mali sme tri movie nights, večer stolových hier a “kecacie” posedenie. Mali sme aj jedno spoločné ráno, kedy sme sa zrelaxovali na stretching morning. Počas posledných dvoch letných mesiacov sme ale STRETÁVAČKY poslali na dovolenku.

Ako bude? Aktuálne termíny na november.

Vždy začíname o 17:00 v našom milovanom PRIESTORE.

11.11. 2022 – piatok

15.11. 2022 – utorok

25.11. 2022 – piatok

29.11. 2022 – utorok

Stretávačky sme začali robiť v čase, kedy bol konflikt na území našich susedov veľmi čerstvá téma a do Serede začali prichádzať noví mladí ľudia z Ukrajiny. Preto sme cítili (a stále cítime) veľkú potrebu vytvoriť PRIESTOR, v ktorom sa budeme cítiť dobre spoločne. Vieme preto komunikovať v troch jazykoch – slovenčina, angličtina a ukrajinčina.

Tak dójdi kamoš, stretnime sa!