Januárový PRIESTOR

Dostali ste nevhodný darček a neviete, čo s ním? Máte chuť vypadnúť zo stereotypu a zašiť sa niekde, kde vám bude príjemne? Alebo sa venujete verejnoprospešným aktivitám a potrebujete nové informácie? Príďte počas januára do komunitno-kultúrneho PRIESTORu v Seredi na jedno z podujatí.

Neformálne stretká pri kofole alebo pri káve

Stretávačky sú neformálne stretnutia mladých ľudí zo základných a stredných škôl. V bezpečnom prostredí komunitného centra PRIESTOR spoločne vypijú kofolu, zahrajú si PlayStation alebo karty, pokecajú, a ak potrebujú, získajú aj koučing alebo sociálne poradenstvo. Od januára však získajú svoje Stretávačky aj ľudia nad 18 rokov, ktorí chcú v príjemnom prostredí pokecať s príjemnými ľuďmi. Špeciálne Stretávačky organizuje naša Vika aj pre odídencov z Ukrajiny, ktorí hľadajú pokojný PRIESTOR plný pochopenia. 

Pre ešte kvalitnejšie Stretávačky môžete do 9. januára hlasovať v participatívnom rozpočte Trnavského samosprávneho kraja a pomôcť získať PRIESTORu až 5 000 eur na stretnutia komunít.

Centrum pre aktívnych ľudí

Komunitno-kultúrne centrum PRIESTOR v Seredi sa stalo Infobodkou pre mimovládne organizácie a jednotlivcov, ktorí chcú byť aktívni. Ide o projekt Krajskej inovačnej agentúry, ktorú založil Trnavský samosprávny kraj. Projektom chce podporiť aktívnych ľudí z kraja. V utorok 17. Januára od 17:00 do 19:00 prebehne v PRIESTORe spoznávacie stretnutie mimovládnych organizácií a aktívnych jednotlivcov. Pôjde o zoznamovacie stretnutie a pomenovanie potrieb, od ktorých sa budú odvíjať ďalšie stretnutia. A áno, bude sa rozprávať aj o peniazoch pre združdenia.

Nevyhoď. Vymen.

Vymínačka je vlastne swap po seredsky. Na januárovom stretnutí sa budú vymínať nevhodné darčeky z Vianoc, ktoré síce vy nechcete, ale druhému môžu spraviť radosť. Vy sa zbavíte vecí, ktoré vám zavadzajú a iní budú mať radosť. Lebo ľudová múdrosť hovorí, že darčeky sa predsa NEVYHADZUJÚ a NEPREDÁVAJÚ! Ale spraviť radosť druhým ľuďom môžu. A snáď sa to nikto nikdy nedozvie. Stačí, keď prídete v sobotu 14.1. Od 16:00 do 18:00 do KC PRIESTOR a priniesete veci, ktoré chcete posunúť ďalej. Takisto môžete prísť “naprázdno” a iba si vyberiete to, čo vám padne do oka. 

Vymínačka oblečenia na jar 2022

Pozor! Spodné prádlo vezmeme iba nerozbalené. Z hygienických dôvodoch nepríjmame ani plyšové hračky. Viac info už čoskoro v samostatnom článku.

Okrem podujatí, ktoré organizuje priamo KC PRIESTOR, prebiehajú v centre aj cvičenia jógy, doučovanie žiakov a žiačok, stretnutia knižného klubu a mladých nadšencov literatúry z gymnázia či pracovné stretnutia mimovládnych organizácií. 

Januarovy PRIESTOR
januárový PRIESTOR

Za podporu pre našu činnosť ďakujeme partnerom. 

Aktivity KC PRIESTOR prebiehajú s finančnou podporou mesta Sereď, Trnavského samosprávneho kraja a sú spolufinancované z programu Európskej únie Erasmus plus. Za mediálnu podporu ďakujeme Seredsity.sk, Seredským novinkým, TASR a Trnavskému rádiu. 

Ďakujeme aj Združeniu STORM za dlhoročné partnerstvo.