Férový deň k ľuďom aj k prírode

Pre lepšiu budúcnosť pestovateľov
Pre lepšiu budúcnosť pestovateľov, zdroj foto: fairtrade.sk

Už v sobotu 13. mája sa pridávame k iniciatíve Fair Trade Deň a ukážeme, že sa dá byť spravodlivý k ľuďom aj k prírode. Od 9:30 upratujeme, od 14:30 piknikujeme a vymíname spolu so Základnou školou Juraja Fándlyho.

Na podujatie pokojne vezmite aj svoje malé ratolesti

Upraceme Fándlyho a Dionýza Štúra

Tak ako u nás doma tak aj naše sídliská či verejné priestory si zaslúžia jarnú očistu. Aj preto prinášame už druhé pokračovanie mestského upratovania. Našim cieľom budú sídliská na Dionýza Štúra a Fándlyho ulici.

Tak ako v minulosti, aj na najbližšie upratovanie zabezpečíme pitný režim, ochranné rukavice a vrecia či iné potrebné drobnosti. Preto stačí, ak na upratovanie prídete vyzbrojení dobrou náladou.

Stretneme sa v sobotu o 9:30 pred KC PRIESTOR (OC Nova), kde prebehne rýchly brífing a následne sa spoločne odoberieme bojovať s neporiadkom v našom meste.

Nebojte sa priniesť aj svoje ratolesti či domácich miláčikov, budeme sa pohybovať v oblastiach bez intenzívnej premávky.

Posledný swap rastlín sme organizovali pod taktovkou projektu Džungľa v byte

Po práci zaslúžená odmena

Po upratovaní sa o 14:30 presunieme do nádherného stromového sadu v areáli ZŠ Juraja Fándlyho, kde bude prebiehať piknik a Vymínačka izbových rastlín.

Na pikniku si spoločne vychutnáme pekné prostredie, dobroty z našich záhrad, domáce koláče a mimoriadne chutnú kávu od Zereth Coffee. Ich káva sa okrem lahodnej chuti vyznačuje aj kvalitou a informáciámi o jej zdroji.

Upozorňujeme, že množstvo dobrôt bude limitované, odporúčame priniesť aj vlastné koláče. Navzájom tak môžeme spraviť koštovku a vymeniť si nielen rastliny, ale aj recepty.

Viac o iniciatíve Fairtrade Česko a Slovensko a prečo je dôležitá, si prečítate na ich webovej stránke.

Ani hrozno, ani izbové rastliny k nám nemusia cestovať až z Indie

Okrem plných žalúdkov si domov odnesieme aj odrezky izbových rastlín. Pôjde tak o májovú Vymínačku, v rámci ktorej sa zameriame na vymieňanie izbových rastlín. Takisto podporíme myšlienku fair-trade, a teda upozorníme na to, že rastlinky, ktoré pestujeme doma na okne, nemusia cestovať cez pol sveta, kým skončia u nás na parapete.

Počet odrezkov, ktoré donesiete, je tentokrát neobmedzený. Dbajte iba na to, aby ste množili rastlinky, ktoré sú zdravé, bez škodcov. Takisto si môžete zobrať ľubovoľný počet rastlín.

Samozrejme, rastlinky si môžete prísť zobrať aj v tom prípade, ak žiadne nedonesiete.

Za spoluprácu ďakujeme Základnej škole Juraja Fándlyho a za finančnú podporu ďakujeme mestu Sereď, ktoré naše eko-aktivity podporili cez dotačnú výzvu.