Eko deň s KC PRIESTOR

V KC PRIESTOR opäť prinášame Eko deň, počas ktorého spoločne vyčistíme mesto a nájdeme si jedinečné kúsky na seba v rámci Vianočného bazáru. Okrem upratania nášho verejného priestoru od smetí tak pomôžeme prírode aj nakupovaním z druhej ruky. Ušetríme zdroje prírodné aj finančné. 

foto: Stanislav Klačanský pre Vata magazín / KC PRIESTOR. Ocenenia: Slovak Press Photo, Príroda a životné prostredie
foto: Stanislav Klačanský pre Vata magazín / KC PRIESTOR. Ocenenia: Slovak Press Photo, Príroda a životné prostredie

Obe podujatia prebiehajú v sobotu 25. 11. a keďže máte veľa otázok, prinášame vám zhrnutie najviac žiadaných odpovedí.

Jesenné upratovanie mesta Sereď

Stretávame sa o 9:30 pri KC PRIESTOR. Centrum sa nachádza na poschodí budovy OC NOVA na Dionýza Štúra 759/35 – nad Libressom. V centre vás vyzbrojime teplým čajom, vrecami, rukavicami a ďalším potrebným náradím k upratovaniu. Odporúčame teplé oblečenie a vlastnú termosku. 

Upratovanie mestan v spolupráci so širokou verejnosťou a dobrovoľníkmi z AMAZON počas prvej polovičky roka 2023

Upratovať budeme v okolí OC Nova, kde je kopec lístia na parkoviskách, burina aj odpadky. Druhou odporúčanou lokalitou bude oddychová zóna pri Garbiarskej ulici pri Váhu. Samozrejme, ak preferujete inú lokalitu – napríklad vaše sídlisko – pokojne upratujte tam. Pri rannom stretnutí dostanete kontakt na koordinátorku a tej sa na konci práce ozvete, čo s plnými vrecami. 


Vianočný bazár v KC PRIESTOR

Od 15:00 do 17:00 bude prebiehať priamo v centre PRIESTOR predvianočný bazár. Vybrať si budete môcť oblečenie a knihy. Všetky položky budú mať symbolickú cenu – 1 a 2 eurá, takže naozaj za málo peňazí veľa muziky. 

Svoje veci nenoste

Počas podujatí Vymínačka ste zvyknutí, že aj vy nosíte svoje vyradené veci. Tentokrát tomu tak nebude. Dôvod je veľmi prozaický – máme veľa kvalitného oblečenia či kníh, ktoré ste nám darovali v minulosti a chceme to posunúť ďalej. Čiže na najbližšom bazáre predávame iba my, resp. darujeme, keďže všetky vyzbierané peniaze prijmeme formou daru. 

Financie, ktoré vyzbierame, použijeme na zaplatenie všetkých nákladov, ktoré máme pri rozvoji mesta, pri práci s mládežou, komunitou a pri organizácii kultúrnych podujatí.  

Swap kníh v prvej polovičke roka 2023 / KC PRIESTOR

Jedna vec bude ale s Vymínačkami rovnaká – čaká vás skvelá pohodová atmosféra, káva, čaj a niečo dobré pod zub. Všade budú svietiť svetielka a hrať nám bude vianočná hudba. Aby sme sa naladili na to príjemné spomalenie, na ktoré všetci čakáme 🙂

Ďakujeme sponzorom a dobrovoľníčkam

Naše environmentálne ladené aktivity podporilo mesto Sereď v rámci dotačnej výzvy určenej na rozvoj mesta a životné prostredie. Dobrovoľnícku prácu poskytli zamestnanci a zamestnankyne spoločnosti Amazon. Ďakujeme. 

Takisto ďakujeme našim novým aj dlhodobým dobrovoľníčkam, ktoré nám s realizáciou projektov pomáhajú.

Ďakujeme aj našim skvelým dobrovoľníkom a dobrovoľníčkam

Tešíme sa na vás.

V prípade otázok nás kontaktujte na našich sociálnych sieťach alebo na info@kcpriestor.sk.

Publikované
Kategorizované ako Iné