Vymínačka detských vecí

detska vyminacka

Deti rastú ako z vody a to, čo im ešte pred mesiacom bolo dobré, má už teraz krátke rukávy. Nehovoriac o tom, že rovnako rýchlo vyrastú zo svojich hračiek a knižiek. Práve preto sme si pre vás pripravili špecializovanú detskú Vymínačku, na ktorej nájdete pre svoje deťuchy všetko potrebné. 

Už v sobotu, 15.4.2023 od 15:00 do 17:00 sa na vás tešíme v KC Priestor! Môžete si u nás posedieť s kamoškami, povymienať si veci, dať si kávu či koláčik.

Čo a koľko môžem priniesť? 

Na Vymínačku môžete priniesť maximálne 7 kusov vecí spolu. Z hygienických dôvodov neakceptujeme plyšové hračky a spodné prádlo. Oblečenie musí byť čisté a opraté, bez fľakov či iných poškodení. Hračky a knižky kompletné a bez poškodení. 

Koľko vecí si môžem vziať? 

Nelimitujeme vás v tom, koľko vecí si môžete z Vymínačky vziať domov. 

Aké je vstupné? 

Vstupné na toto podujatie je dobrovoľné. Vaše dary nám umožňujú pripravovať pre vás ďalšie podujatia.

Kde bude podujatia prebiehať?

KC PRIESTOR sa nachádza v Seredi v priestoroch OC Nova (rovnaká budova ako Kino Nova) na druhom poschodí – nad kaviarňou Libresso, na adrese Dionýza Štúra 759/35, Sereď.

Čo sú to Vymínačky?

Vymínačky sú jedinečné environmentálne a komunitné aktivity, ktoré na mesačnej báze organizujeme v seredskom KC PRIESTOR. Vymínačka, alebo SWAP po seredsky, neformálne vzdeláva verejnosť k uvedomeniu si, že nepotrebujeme plné skrine a všetko, čo vidíme v reklamách, a že ak nám duša po niečom piští, náš prvý krok nemusí viesť do obchodného centra.

Na tematických Vymínačkách swapujeme nielen oblečenie, ale aj knihy, potreby pre deti, školské potreby, rastlinky, dekorácie a ďalšie veci, čím nielen neformálne vzdelávame v oblasti životného prostredia a cirkulárnej ekonomiky, ale aj poskytujeme možnosti na ekonomické zužitkovanie vecí, z ktorých by sa inak stal ťažko recyklovateľný odpad. Veci, ktoré z podujatí zostanú, sú adresne darované ďalej, použité na upcykláciu či odložené na ďalšie Vymínačky.