Mamy v ruke víno

Poďme spolu pokecať a oprobovať kvalitné vína z nášho regiónu ♡

Máme za sebou náročné obdobie a pravdepodobne ďalšie náročné pred sebou. Niekedy padne vhod stretnúť sa s fajn ľuďmi, s ktorými máme podobné témy a ak aj nemáme, spoznať kvalitné vínko padne vhod určite.

Vytvárame nové komunitné stretká, ktoré sú určené najmä pre rodičov, ale aj aj starých rodičov, tety, ujov, krstné a krstných, budúcich rodičov. Sú to ľudia, ktorí, po vlastnej skúsenosti sme pochopili, občas ozaj potrebujú vypnúť a porozprávať sa na zaujímavú tému. Rovnako dobre sa na stretku budú cítiť aj ľudia, ktorí deti nemajú.

AKO BUDE PODUJATIE PREBIEHAŤ?

Na polhodinku pokecáme na nejakú kvalitnú témičku, a to s pohárom vínka v ruke. Neskôr budeme buď pokračovať v téme len tak, neformálne, alebo sa pobavíme o čomkoľvek inom pálčivom, čo v tom čase prežívame.

Popri voľnom pokeci si predstavíme značku vína z nášho regiónu a blízkeho okolia – teda zo šintavského, hlohoveckého a malokarpatského regiónu.

TÉMA TOHTO STRETNUTIA

Mestské témy pokračujú s Máriou Dikovou z mestského múzea v Seredi sa porozprávame o histórii mesta, spomenieme historické uličky v meste a načrieme potenciál cestovného ruchu v Seredi. Čo najzáhadnejšie skrýva naše mesto? Čo by pritiahlo do Serede aj ľudí z druhej strany republiky?

VÍNO TOHTO STRETNUTIA

Na treťom pokračovaní podujatia Mamy v ruke víno spoznáme rodinnú značku vína zo Svätého Jura Víno Bažalík. Michal so Slávkou sa snažia o obohatenie cestovného ruchu v okolí Svätého Jura kvalitnou gastronómiou a zážitkami priamo v prírode a vo vinohradoch. Obnovujú historické vinohrady, a tak sú ako stvorení pre našu aktuálnu tému. V bežný deň to máš degustáciu k Bažalíkovcom asi 40 minút, v piatok 24. septembra ochutnáš ich naturálne víno výnimočnej chuti priamo v Seredi.

Viac o ich vinkach čítaj na ➡️ vinobazalik.sk.

VSTUPNÉ

Vstupné bude 5 eur, v cene budete mať bezodný pohár vína.

PROSÍME O REGISTRÁCIU, ABY SME VEDELI PRINIESŤ DOSTATOČNÝ OBJEM VÍNKA.

KDE?

Stretneme sa v Seredskom kaštieli, v zrekonštruovanej časti. Už len posedenie tam bude zážitok.

OPATRENIA

Keďže budeme v interiéri a rúška kvôli degustácii na tvári viac nebudú ako budú, pôjdeme v režime OTP – teda očkovaní, testovaní, prekonaní. Vopred ti ďakujeme za spoluprácu pri vstupe.