Letná vymínačka

Leto je tu, a preto nastal čas na ďalšiu obmenu šatníka.

Vyriešte to s nami inak a nenakupujte nové – vymeňte svoje nenosené či málo nosené kúsky za tie, ktoré vám sadnú ako uliate na našej letnej Vymínačke.

Po jarnej edícii sa opäť stretneme v Priestore, v sobotu 10.6.2023 od 16:00 do 18:00. Čaká vás náš príjemný Priestor, koláčiky a káva.

Vstupné na podujatie je dobrovoľné.

letna vyminacka

Čo môžem priniesť?

Uprednostňujte sezónne veci, teda veci na leto. V septembri je pre vás pripravená jesenná edícia vymínačky, takže jesenné veci si ušetrite na túto.

Môžete priniesť 7 kusov oblečenia v stave, v akom by potešili aj vás alebo by ste sa ich nehanbili dať najlepšej kamoške. Veci musia byť opraté, bez fľakov alebo dier, ideálne aj vyžehlené. Môžete priniesť aj topánky. 

Vyhradzujeme si právo nezobrať vaše veci, ak nezodpovedajú požiadavkám. Priniesť môžete dámske, pánske aj detské oblečenie.

Kedy môžem veci priniesť?

Oblečenie prineste priamo na podujatie, v sobotu 10.6.2023 od 16:00. Veci noste do 17:30, aby sa nám ku koncu podujatia oblečenie nehromadilo. Nebojte, ak aj prídete medzi prvými, budeme mať už nachystané nejaké pekné kúsky. A môžete zostať počas celej vymínačky alebo sa na ňu vrátiť a pozrieť sa, čo pekné postupne pribúda.

Koľko vecí si môžem zobrať?

Nechceme vás limitovať a veríme, že si každý vezme presne toľko, koľko potrebuje. Na Vymínačku nie je nutné veci priniesť, aby ste si mohli niečo vziať, rovnako nie je nutné si niečo vziať, ak chcete veci priniesť. 

Čo urobíte so zostávajúcimi vecami?

Zostávajúce vecičky budú v spolupráci s ekocharitou posunuté ľuďom, ktorí to potrebujú, prípadne budú ekologicky zrecyklované.

Tešíme sa na vás.