Jarná vymínačka v PRIESTORe

jarna_vyminacka

Poznáte to. Priberiete, schudnete, kúpite si niečo, čo sa vám nehodí alebo ste zmenili štýl obliekania a zrazu máte doma kopec oblečenia, ktoré nenosíte. Nielen svojho, ale aj detského, lebo rastú ako z vody a vy nestíhate ani poriadne kupovať nové veľkosti. 

Nenakupujte nové – vymeňte svoje nenosené kúsky za tie, ktoré vám sadnú ako uliate na našej jarnej vymínačke. Doteraz sme ju nazývali swapom, odteraz len pekne, po seredsky. 

Stretávame sa u nás v PRIESTORe, v sobotu 23.4.2022 od 15:00 do 18:00. Vstupné na podujatie je dobrovoľné. 

Čo môžem priniesť?

Uprednostňujte sezónne veci, teda veci na jar. V každom ročnom období plánujeme ďalšiu Vymínačku, tak si jesenné a zimné kúsky ušetrite na ďalšie mesiace. 

Môžete priniesť 7 kusov oblečenia v stave, v akom by potešili aj vás alebo by ste sa ich nehanbili dať najlepšej kamoške. Veci musia byť opraté, bez fľakov alebo dier. Môžete priniesť aj topánky. Vyhradzujeme si právo nezobrať vaše veci, ak nezodpovedajú požiadavkám. 

Kedy môžem veci priniesť?

Oblečenie prineste priamo na podujatie, v sobotu 23.4.2022 od 15:00. Veci noste, do 16:30, aby sa nám ku koncu podujatia oblečenie nehromadilo. Nebojte, ak aj prídete medzi prvými, budeme mať už nachystané nejaké pekné kúsky. 

Koľko vecí si môžem zobrať?

Na Vymínačku nie je ale nutné veci priniesť, aby ste si mohli niečo vziať, rovnako nie je nutné si niečo vziať, ak chcete veci priniesť.

Čo urobíte so zostávajúcimi vecami?

Zostávajúce vecičky budú v spolupráci s ekocharitou posunuté ľuďom, ktorí to potrebujú, prípadne budú ekologicky zrecyklované. 

Hygienické opatrenia

Na podujatí sa uplatňujú aktuálne protipandemické opatrenia. 

Vstupné na podujatie je dobrovoľné.