Februárový PRIESTOR

program_februarovy

Máte chuť vypadnúť zo stereotypu a zašiť sa niekde, kde vám bude príjemne? Potrebujete sa porozprávať o vážnej situácii za dverami domácnosti? Príďte počas februára do komunitno-kultúrneho PRIESTORu v Seredi na Stretávačky, diskusiu alebo Vymínačku jarného oblečenia.

Neformálne stretká pri kofole alebo pri káve

Stretávačky sú neformálne stretnutia mladých ľudí zo základných a stredných škôl. V bezpečnom prostredí komunitného centra PRIESTOR spoločne vypijú kofolu, zahrajú si PlayStation alebo karty, pokecajú, a ak potrebujú, získajú aj koučing alebo sociálne poradenstvo. Od januára získajú svoje Stretávačky aj ľudia nad 18 rokov, ktorí chcú v príjemnom prostredí pokecať s príjemnými ľuďmi. Špeciálne Stretávačky organizuje naša Vika aj pre odídencov z Ukrajiny, ktorí hľadajú pokojný PRIESTOR plný pochopenia. 

Zastavme spolu domáce násilie

Už v stredu 15. februára sa porozprávame o náročnej téme domáceho násilia. Vítaný je každý, kto sa chce dozvedieť v téme viac informácií alebo sa chce priamo poradiť. Diskusiu vedie Kália – poradenské centrum pre ženy zažívajúce násilie a ich deti.

Centrum je zamerané na rozšírenie a skvalitnenie poradenských služieb v Bratislavskom a Trnavskom kraji. Ich cieľom je zabezpečiť pomoc, podporu a ochranu žien a ich detí pri riešení násilia zo strany manžela/partnera/otca a to prostredníctvom poskytovania špecializovaného poradenstva, aby dokázali začať žiť nezávislý život bez náslia. Poradenské centrá poskytujú služby ambulantnou, ale aj terénnou formou. Okrem osobného kontaktu poskytujú aj telefonické poradenstvo, alebo poradenstvo emailovou komunikáciou.

Vymínačka jarného oblečenia

Vymínačka je vlastne swap po seredsky. Na februárovom stretnutí sa budú vymínat kúsky oblečenia, ktoré vám už nerobia radosť alebo vám nesedia veľkostne. Oblečenie pre ženy, mužov aj pre deti, ktoré síce vy už nevyužijete, ale druhému môžu spraviť radosť. Stačí, keď prídete v nedeľu 26. 02. medzi 15:00 až 17:00 do KC PRIESTOR a priniesete veci, ktoré chcete posunúť ďalej. Takisto môžete prísť “naprázdno” a iba si vyberiete to, čo vám padne do oka. 

Vymínačka oblečenia na jar 2022

Pozor! Spodné prádlo vezmeme iba nerozbalené. Viac info už čoskoro v samostatnom článku.

Okrem podujatí, ktoré organizuje priamo KC PRIESTOR, prebiehajú v centre aj cvičenia jógy, doučovanie žiakov a žiačok, stretnutia knižného klubu a mladých nadšencov literatúry z gymnázia či pracovné stretnutia mimovládnych organizácií. 

februrarovy program

Za podporu pre našu činnosť ďakujeme partnerom. 

Aktivity KC PRIESTOR prebiehajú s finančnou podporou mesta Sereď, Trnavského samosprávneho kraja a sú spolufinancované z programu Európskej únie Erasmus plus. Za mediálnu podporu ďakujeme Seredsity.sk, Seredským novinkým, TASR a Trnavskému rádiu. 

Ďakujeme aj Združeniu STORM za dlhoročné partnerstvo.