Swap oblečenia v Múzejnej záhrade

swap oblecenia

VÝMENA OBLEČENIA PRE DOSPELÝCH I DETI

Poznáte to. Len čo deťom veci kúpite, už z nich vyrastajú. Doma máte potom hromadu krásnych, takmer nových tričiek, nohavíc a šiat, ktoré by sa mohli hodiť niekomu inému. A vám by sa zase hodilo niečo, čo vytriedi iný rodič.
Nejde však len o detské oblečenie. Vy síce nemusíte meniť veľkosť každé tri mesiace, ale aj tak sa vám nazbierala kopa oblečenia, ktorú už nenosíte. Zbavte sa jej a nájdite si kúsky, ktoré vám sadnú ako uliate.
Stretávame sa na čerstvom vzduchu v priestoroch Múzejnej záhrady (oproti kostolu).
Za priestory ďakujeme Mestskému múzeu v Seredi.

Aké veci môžem priniesť?

Uprednostňujte sezónne veci, teda veci na jeseň a na zimu. Môžete priniesť 7 kusov oblečenia v stave, v akom by potešili aj vás alebo by ste sa ich nehanbili dať najlepšej kamoške. Veci musia byť opraté, bez fľakov alebo dier. Môžete priniesť aj topánky. Vyhradzujeme si právo nezobrať vaše veci, ak nezodpovedajú požiadavkám.

Špeciálne zbierame aj pánsku a dámsku spodnú bielizeň. Následne ju odnesieme Trnavskej arcidiecéznej charite, ktorá ju rozdelí medzi svojich klientov a klientky.

Kedy môžem veci priniesť?

Tentokrát zbierame oblečenie priamo na podujatí, teda v sobotu 2.10. od 14:30. Nosiť môžete maximálne do 16:00, aby sa nám ku koncu podujatia oblečenie nehromadilo. Nebojte, ak aj prídete medzi prvými, budeme mať už nachystané nejaké pekné kúsky.

Koľko vecí si môžem zo SWAPu vziať?

Nechceme vás limitovať a veríme, že všetci vieme, koľko vecí potrebujeme.
Na SWAP nie je ale nutné veci priniesť, aby ste si mohli niečo vziať, rovnako nie je nutné si niečo vziať, ak chcete veci priniesť.

Čo sa stane so zostávajúcimi vecami?

Zostávajúce vecičky budú posunuté ľuďom, ktorí to potrebujú -> v spolupráci s ekocharitou, prípadne budú ekologicky zrecyklované.

HYGIENICKÉ OPATRENIA

Prosíme všetkých, aby mali počas návštevy podujatia prekrytý nos a ústa rúškom, pri vstupe použili dezinfekciu na ruky a snažili sa dodržiavať dvojmetrové rozostupy. Keďže budeme vonku na vzduchu, ideme v režime základ.

SYMBOLICKÝ POPLATOK

Vstup na podujatie sú symbolické 2 eurá, v rámci ktorých môžete oblečenie priniesť, aj si odniesť. Deti a mládež do 15 rokov majú vstup na podujatie zdarma.