Decembrový PRIESTOR

Dnes je prvý decembrový deň a tešíme sa, že náš PRIESTOR naplníme vianočnou atmosférou – od kreatívneho výrobkárstva, cez stretávanie aktívnych ľudí a študentov až po udržateľnú môdu.

Naša kamošská organizácia OZ Mladá Sereď už túto sobotu organizuje NHL turnaj v našom milovanom PRIESTORE.

Zároveň je KC PRIESTOR už od novembra INFOBODKOU, to znamená, že mimovládne organizácie a aktívni ľudia u nás nájdu ešte väčšiu podporu ako doteraz. Utorok 6.12 o 17:00 sa u nás stretnú naši aktívny „Seredany“ a „Seredanky“.


Pravidelné neformálne podujatie Stretávačka na seba nenechá čakať ani v decembri. Piatok 9.12., utorok 13.12 a utorok 20.12. Mladí ľudia vždy o 17:00 majú u nás PRIESTOR len tak vypnúť, porozprávať sa, počúvať hudbu či piť čaj – teraz samozrejme v riadnej vianočnej atmosfére!
Stretávačka v sobotu 17.12. od 16:00 bude do žltých a modrých farieb – bude to totiž neformálne stretnutie pre Ukrajinskú komunitu v našom meste. Od Koncertu za ľudskosť, ktorý sme organizovali teste po útoku na Ukrajinu si hodnotu ľudskosti pripomíname a inak tomu nebude ani tento december.

Na vianočných škriatkov sa zahráme v sobotu 10.12. od 16:00. Budeme mať workshop o pletení vianočného venca. Organizuje ho Bielokvet – lokálna rozrastajúca sa kvetinová farba s ateliérom. Registrujte sa už teraz na 0951 020 727 alebo na bielokvet@gmail.com

Decembrový program zakončí vianočná Vymínačka – swap po seredsky. Bude 18. decembra od 15:00. Uprednostňujeme sezónne zimné veci. Nenakupujte nové – vymeňte svoje nenosené kúsky za tie, ktoré vám sadnú ako uliate. Počas vianočných upratovaní určite zisťujete, ako deti rastú ako z vody a vaše kúsky vás tiež už neoslovujú ako kedysi – ten pravý čas priniesť ich na Vymínačku. Nemusíte ale nič priniesť na to, aby ste si niečo od nás mohli vziať.

Okrem podujatí pre verejnosť sa u nás pravidelne stretávajú aj uzavreté komunity jógy, umenia a literatúry – v PRIESTORE to žije. Celý december sa máte na čo tešiť. Želáme vám pokojné sviatky plné harmónie, ktorú si po náročnom roku určite všetci zaslúžime. Ak by sa vám niekedy zachcelo decembrovej atmosféry, PRIESTOR je tu pre vás!

TEŠÍME SA NA VÁS